Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PORADNA

Lze přenášet vlastnosti mezi 2D prvky? Pokud ano, jakým způsobem?

[24.6.2016] Funkci přenesení parametrů mezi prvky vloženými v projektu lze využít pro urychlení práce v ArchiCADu. Jednoduše tak můžeme změnit vzhled či velikost jednoho prvku podle jiného. Nasátím vlastností jednoho prvku (Alt+Klik) získáme parametry a aktivujeme nástroj. Vlastnosti můžeme aplikovat na prvek druhý (Ctrl+Alt / Opt-Cmd na platformách Mac).

Přenos vlastností je možný mezi prvky stejného typu, tedy například Objekt – Objekt, Zeď – Zeď, Okno – Okno. Vlastnosti lze předávat jak v půdorysném zobrazení, tak ve 3D zobrazeních nebo dokumentech. Během přenosu vlastností se převedou veškeré atributy prvku, jako jsou rozměry, povrchový materiál, stavební materiál, čísla per, typy čar, ale například i natočení objektu.

U ID prvku je třeba si dát pozor, protože se během přenosu nepřevádí, a prvek si tak zachová své původní ID. Značného zjednodušení můžeme dosáhnout během přenosu atributů mezi 2D prvky typu čára, lomená čára, křivka nebo kružnice. Tyto nástroje obsahují ve svém nastavení políčko Jednotné nastavení pro čárové nástroje, které umožňuje přenos typů čar a čísla pera i mezi různými typy nástrojů. Můžeme tedy přenést parametry čáry například na kružnici. Kružnice zůstane, ale změní se její typ čáry, číslo pera, kategorie čáry a vztah k zónám.

 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.