Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PORADNA

CineRender z programu Cinema 4D nahrazuje v ArchiCADU 19 předchozí LightWorks. Jak pro nový engine p

[18.10.2015] Na vaše dotazy odpovídá Jan Beneš, vedoucí technické podpory CEGRA, hotline@cegra.cz

Sada atributů povrchových materiálů, které jsou součástí knihovny ArchiCADu, byla rozšířena o podrobná nastavení a je připravena pro použití s novým enginem. Ve standardní knihovně je dostupný rozsáhlý katalog povrchových materiálů a uživatelé se Support Packem si můžou navíc stáhnout prémiový (Nastavení povrchových materiálů > Nový > Nový z katalogu > Rozšířený katalog povrchových materiálů pro uživatele SP).
Na stejném místě je také volba, která umožní vyhledávat materiály na BIMcomponents.com. Vzhledem k tomu, že CineRender pochází z jiného programu, umí pracovat i s materiály původně určenými jen pro něj. Jako další zdroj mohou tedy sloužit archivní nebo modelové soubory ve formátu .c4d. Materiály z nich nelze importovat hromadně.
Postup je takový, že lze vybraným materiálem (ze souboru .c4d) přepsat aktuálně zvolený v okně nastavení povrchových materiálů. Použijte volbu Načíst C4D nastavení (v nabídce Upravit nastavení pod seznamem kanálů povrchového materiálu) a vyberte soubor. Následně se objeví okno, ve kterém budou zobrazeny všechny materiály. Z nich jeden vyberte a potvrďte. Nastavení aktuálně vybraného povrchového materiálu bude upraveno podle nastavení z externího souboru. Jako engine náhledu musí být nastaven CineRender by MAXON. A kde sehnat .c4d materiály? Klíčová slova materials a cinerender a jméno hledaného materiálu zadejte do internetového vyhledávače. Najdete jich spoustu.

Jan Beneš
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.