Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PORADNA

Co znamená Graphisoft ID?

[5.10.2015] Na vaše dotazy odpovídá Matěj Šebek, technická podpora CEGRA, hotline@cegra.cz

Graphisoft poskytuje řadu podpůrných služeb, které jsou vzájemně poměrně diverzifikované. Jejich jednotícím prvkem je právě Graphisoft ID. Jedná se o uživatelský účet, jehož prostřednictvím uživatel ArchiCADu komunikuje s internetovými službami Graphisoftu. Slučuje tak přihlašovací práva k několika službám, resp. webovým stránkám. Konkrétně se jedná o graphisoft.com, myarchicad. com, bimcomponents.com nebo BIMx.

Máte-li zájem využívat internetové služby Graphisoftu, stačí se zaregistrovat na jednom z uvedených webů. Vaše uživatelské přihlašovací údaje budou fungovat ve všech ostatních aplikacích, protože jste si vytvořili své Graphisoft ID.

Zaregistrovat se lze trojím způsobem – na základě svého e-mailu nebo prostřednictvím již existujícího účtu na Googlu nebo na Facebooku. Není však možné jednotlivé Graphisoft ID účty mezi sebou propojovat do jednoho.

Prostřednictvím jednoho účtu budete mít přístup jak k aktuálním verzím softwarových produktů na myarchicad.com, tak i k neustále rozšiřované databázi knihovních objektů na bimcomponents.com. Tento on-line katalog je efektivně propojen se samotným ArchiCADem. Metodou drag and drop tak lze objekt z internetového prohlížeče snadno do svého projektu nahrát. V případě, že opíšete serverem vygenerovaný kód do svého ArchiCADu, budete moci hledat v on-line databázi už jen pomocí nástroje objekt/okno/dveře přímo v ArchiCADu na vašem počítači.

Graphisoft ID využijete také při aktivaci BIM serveru. Tzv. Master Admin celého serveru musí BIM server nejprve aktivovat zadáním přihlašovacích údajů a až následně může pokračovat s vytvářením nových uživatelů a upravovat další nastavení.

Matěj Šebek
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.