Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PORADNA

ArchiCAD přetěžuje operační paměť na počítačích s kartami nVidia

[11.2.2015] Stává se mi, že ArchiCAD začne odebírat stále větší podíl operační paměti a ve chvíli, kdy ji vyčerpá úplně, se zasekne a je třeba jej restartovat. Jak tomu předejít?

Tato situace může nastat u standardně výkonných grafických karet značky nVidia, zejména pokud jsou paralelně spuštěna alespoň dvě okna Archi- CADu. K jejich ovladači je přidružena aplikace nVidia GeForce Experience, která je automaticky instalována v rámci instalace nebo aktualizace grafické karty. Příčinou zaseknutí je, že právě tato aplikace narušuje komunikaci mezi oběma spuštěnými okny ArchiCADu a způsobuje konstantní přetěžování operační paměti, které končí zpravidla kolapsem programu. Na doplnění upřesňujeme, že tento problém jsme u jiných značek grafických karet nezaznamenali a nezáleží ani na konkrétním operačním systému nebo verzi Archi- CADu. A jak problém odstranit? nVidia GeForce Experience by měla zajišťovat kontrolu aktualizací grafické karty a optimalizovat nastavení založené na CPU, GPU a displeji. V praxi ovšem faktický výkon grafické karty ani počítače nijak neovlivňuje, a proto ji lze bez obav odinstalovat, což celý problém vyřeší. V Ovládacích panelech vyberete nástroj Programy a funkce, kde najdete nVidia GeForce Experience a ten odinstalujete. Pokud byste se chtěli odinstalování vyhnout, můžete komunikaci této aplikace vypnout. V Ovládacích panelech zvolte ikonu Nástroje pro správu a dále pak vyberte Služby. V tomto seznamu zvolte službu nVidia Streamer Service, klikněte na ni pravým tlačítkem myši a spusťte její Vlastnosti. V poli Service pak klikněte na Stop. Tímto krokem je problém vyřešen.

(Oficiální vyjádření Graphisoftu naleznete na http://helpcenter.graphisoft.com/troubleshooting/ performance/archicad-18-performance-troubleshooting- guide/)
Matěj Šebek
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.