Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PORADNA

Co dělat, když se BIM server sám vypne?

[3.11.2014] Na vaše dotazy odpovídá Michal Hájek, technická podpora CEGRA, hotline@cegra.cz

Pro práci na teamworkovém projektu je bezpodmínečně třeba nainstalovaný a zapnutý BIM server. Občas se ale stává, že se sám po krátké době od spuštění vypne. Kromě toho, že jeho chod může blokovat antivirový systém, ve kterém je nutné nastavit pro tento program výjimku, aby jej antivir nebral jako hrozbu pro počítač, je mnohem častější příčinou problému kompatibilita aplikace Java.

U BIM serveru pro ArchiCAD 17 je třeba mít instalovanou její nejnovější verzi. Nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda mám vůbec Javu instalovanou, je otevřít okno Programy a funkce (v Ovládacích panelech > Programy > Programy a funkce; Win 7 a výš) a podívat se do seznamu programů. Pokud ji zde nenajdete, přejděte na stránky java.com a stáhněte a nainstalujte nejnovější verzi. Pokud Javu v počítači máte, ale přesto se potýkáte s problémem samovolného vypínání BIM serveru, měla by pomoci její opětovná instalace. Je tedy nutné v počítači odinstalovat všechny Javy (opět v Ovládacích panelech) a znovu nainstalovat nejaktuálnější verzi staženou ze stránek  java.com.

Jak ale postupovat, když pracuji s verzí BIM serveru 15 nebo 16? Zde je problém obdobný, ale tentokrát je třeba k chodu BIM serveru Java, která byla aktuální v době jejich vzniku. Konkrétně se jedná o verzi 6.32 pro BIM server 16 a 6.23 pro BIM server 15, kterou naleznete buď na instalačním CD dané verze Archi-CADu nebo ji můžete stáhnout ze stránek Graphisoftu www.graphisoft.com/downloads/java. html. Postup je následující: Nejprve je nutné opět z počítače odebrat všechny Javy, poté instalovat příslušnou verzi a nakonec si případně doinstalovat i tu nejnovější, kterou např. vždy vyžaduje internetové bankovnictví. Závěrem stačí restartovat počítač a problém je vyřešen.

 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.