Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PORADNA

Jak postupovat, když potřebuji občas doma nebo na chalupě pracovat mimo dosah síťové licence?

[26.6.2014] Na vaše dotazy odpovídá Jiří Horský,technická podpora CEGRA, hotline@cegra.cz

Záleží na tom, zda má vaše firma několikanásobnou síťovou licenci s možností jejího vypůjčení. Pokud ano, lze využít funkci Půjčování licence, kterou podporuje pouze síťový klíč CodeMeter.

Funkci naleznete kliknutím na Nápověda/Informace o licenci. Otevře se dialogové okno s dostupnými produkty v horní části a informacemi o produktu dole. Dostupné produkty ukazují jméno a typ licence. Níže v informacích jsou zobrazeny podrobnosti jako jazyková verze, a pokud máte licenci vypůjčenou, tak také datum jejího ukončení. Po klepnutí na „půjčit licenci“ dojde k jejímu uvolnění ze síťového klíče. Na vašem počítači se aktivuje nový softwarový klíč s právě zapůjčenou licencí. (Po zapůjčení se tlačítko změní na funkci Vrátit licenci. Pokud licence vyprší dříve, než ji vrátíte, program to automaticky udělá za vás, i když nejste připojeni na síť.) Ve webovém rozhraní klíče CodeMeter nastaví Správce konfigurace/Půjčování dobu vypůjčení, která je standardně a zároveň maximálně 30 dní. Dále můžeme nastavit počet licencí, které vlastníte a chcete k vypůjčení uvolnit.

Na závěr pro informaci – může se stát, že jste nainstalovali MEP modelář na počítač bez licenčního klíče, což umožňuje korektní zobrazení MEP prvků v Archicadu, ale nenabízí jejich vytváření či změnu. Pro plné využití je třeba jej aktivovat v Informaci o produktu.
Jiří Horský
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.