Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PORADNA

Co vedlo ke znatelným změnám v ArchiCADu 14?

[9.5.2011] Co se vlastně změnilo? Na vaše dotazy odpovídá Jan Beneš, technická podpora CEGRA, hotline@cegra.cz .

Nová verze ArchiCADu 14 vyšla na podzim loňského roku. Mezinárodní verze byla uvolněna, jak je obvyklé, o několik měsíců dříve. Důvodem je lokalizace, kterou musí projít každá nově připravovaná verze. V přípravách na lokalizaci ArchiCADu 14 proběhla diskuse s uživateli o terminologii, která je při práci v programu provází. Co vyhovuje, co je zavádějící, nepřesné... Podněty od uživatelů pak byly důležité pro další úpravy či zachování termínů v původním tvaru.
Nástroj zavěšená stěna se již nejmenuje zavěšená stěna, ale lehký obvodový plášť. Původní název nástroje vycházel z předpokladu, že je možné jej použít na libovolnou zavěšenou konstrukci, název lehký obvodový plášť by byl zavádějící. Po roce, kdy byl tento nástroj součástí ArchiCADu, se ale ukázalo, že je tomu naopak a spousta uživatelů by právě uvítala tento název. Pohled – termín, který se vyskytoval na více místech v prostředí ArchiCADu: pohled (mapa pohledu), exteriérový pohled, interiérový pohled…
Zejména název pohled ve smyslu uloženého nastavení libovolného výkresu byl zavádějící. Tento pojem v praxi je používán pro pojem pohled exteriérový v ArchiCADu. Proto byl pohled změněn na zobrazení, které také mnohem lépe vystihuje účel, k němuž mapa pohledu (nově tedy mapa zobrazení) slouží. Pro exteriérový pohled se tak uvolnil název pohled.
Dalšími změnami jsou například výkresové schéma/ vzorový výkres – šablona výkresů nebo síť – mřížka (aby nedocházelo k záměně s nástrojem síť). Kromě toho došlo také ke sjednocení některých základních termínů. Například pro příkaz odstranit se již nepoužívá smazat, byl odstraněn znak &, který se v češtině nepoužívá, stejně jako veškeré překlepy nebo pravopisné chyby.
ArchiNEWS 1/11
Jan Beneš
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.