Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

SOFTWARE

Softub: vířivé vany

[4.2.2015] Vířivky Softub charakterizuje design a technologická řešení. Výroba vířivky z měkké PolyBond pěny přináší hned několik zajímavých vlastností. Nízkou hmotnost a tím snadnou instalaci i přenositelnost, výborné izolační vlastnosti, komfortní koupání a vysokou životnost. Navíc výborné izolační vlastnosti pěny doplněné o patentovaný systém ohřevu vody pouze ztrátovým teplem motoru zajistí až několikanásobně nižší provozní náklady.

BIM katalog Softub pro ArchiCAD je knihovna GDL prvků obsahující 3 plně parametrické objekty vířivých van - SPORTSTER 140, LEGEND 200 a RESORT 300+. Jednotlivé modely se liší velikostí a možnostmi doplňků - dřevěného nebo poly-ratanového obložení. Tyto varianty jsou pro usnadnění a zrychlení práce u jednotlivých modelů nastaveny jako parametry a lze je volit ve Výběru příslušenství v grafickém rozhraní (obr.1). Zároveň s nimi lze dle výrobních možností nastavit materiál výřivky (kůže Moca, Almond, Camel) i barvu dřevěného obložení z celé palety možností. Všechny parametry jsou podrobně popsány v návodu, který je součástí katalogu. Vlastní 3D model vířivky má typické nastavení podrobnosti od hrubého, které nezatěžuje počítač, až po podrobné, aby bylo možné udělat efektní vizualizaci (obr.2). Zároveň je pro ještě lepší efekt možné zapínat a vypínat víko nebo naplnění vodou. Pro zobrazení v řezech a pohledech lze nastavit pera a šrafy, ve 2D zobrazení model při výchozím nastavení reaguje na měřítko tak, jak jsou uživatelé ArchiCADu zvyklí. BIM katalog je určen pro ArchiCAD 14 a vyšší, ArchiCAD SE 2011 a vyšší, a je ke stažení na www.bimproject.cz.

Petr Vokoun
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.