Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PROFIL

stránka 1 2 3

Třetí rozměr královéhradeckého ateliéru

[1.6.2016] Ateliér JIKA-CZ se stále více zaměřuje na technologie. Je tak specialistou, který vedle architektonického návrhu a projekční dokumentace dokáže řešit i nároky na složité, a to i unikátní, technologické procesy. Klientům tak poskytuje přidanou hodnotu, která se v budoucnu stane nutností.

 

Z Františkových Lázní do Prahy

[15.2.2016] Řada architektonických ateliérů má ve svém názvu číslo, takže první, na co se každý samozřejmě zeptá, je jeho důvod. U ateliéru A69, který vznikl v roce 1994, je jím rok narození jeho zakladatelů – Jaroslava Wertiga, Borise Redčenkova a Prokopa Tomáška.

 

Domy postavené v továrnách

[17.10.2015] Design staveb ateliéru Cubespace je většinou pojednán jako jednoduchá kubická až minimalistická architektura, ve které se spojuje skromnost s funkčností. Nikdy nejde o exhibici nebo zbytečné plýtvání, na prvním místě je naopak snaha o co nejefektivnější využití prostředků klienta.

 

Dívat se kolem sebe

[24.9.2015] Architekti z Atelieru SAEM, Michal Procházka, Monika Kaifošová a Michal Dub, považují za nutnost neustále sledovat vývoj materiálů a technologií a objevovat nové možnosti. Přitom si zakládají na tom, že je třeba umět nahlížet na detail a pracovat s netradičními konstrukcemi a řešeními.

 

Kdyby čmelák věděl o zákonech aviatiky, nemohl by létat

[12.2.2015] Architektonický ateliér, který si do svého názvu zvolil tajemnou číslici 38, působí na Moravě. Za svou práci získal řadu ocenění. Galerií Jaroslava Fragnera byl v roce 2009 vybrán spolu se čtyřiceti českými a slovenskými ateliéry pro výstavu 20 after 20, pořádanou k dvacátému výročí sametové revoluce.

 

Návrh by měl zhodnotnit prostor. Není třeba za každou cenu vyčnívat

[5.11.2014] Domus Design je malé architektonické studio, jehož zakladatelé tvoří dobře se doplňující tandem. Architektka Lucia Hladná a inženýr Jiří Marek, statik a absolvent doktorského studia na ČVUT.

 

Člověk má dělat to, co jej baví a čemu rozumí

[3.6.2014] Miroslav Gebas se vydal na dráhu stavitelství hned po základní škole. Jeho rodinný známý totiž pracoval jako projektant a když se s ním tehdy ještě malý Mirek dostal na stavbu, okamžitě mu bylo jasné, kam chce ve svém budoucím profesním životě směřovat.

 

Dům musí majiteli padnout na tělo, jako oblek ušitý na míru

[17.3.2014] Zlín je městem se silnou funkcionalistickou tradicí a Baťův odkaz nového moderního města přesahuje až do dnešních dnů. Snad proto místní architekti vidí krásu nejen ve tvarové bohatosti a pestrosti, ale i v technické dokonalosti. To potvrzuje i tvorba manželů Bernátkových, kteří ze Zlína pocházejí.

 

Pozemek a důvěra klienta – to vždy zaručeně nakopne

[12.11.2013] Na realizacích ateliéru Stempel Tesař Architekti je vidět snaha přistupovat k tvorbě s vědeckou pečlivostí a zaujetím, které se promítá v každém detailu. Architektura tuto dvojici evidentně baví. I díky tomu jsou jejich návrhy a řešení domů nadčasové.

 

Architektura je vznešená dáma

[22.6.2013] Ateliér Nimbus Architects je pojmenován podle meteorologického názvu jednoho druhu mraků. Mraky jsou pro Jitku Dvorskou, která studio vede, obrovskou inspirací, jež se nikdy nezopakuje.

 
stránka 1 2 3
 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.