Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

POSTŘEH

Na společné cestě za digitalizací

[20.6.2016] Konference Průmysl 4.0 – není na co čekat!, která se konala v dubnu pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, měla za úkol podpořit diskuzi na téma čtvrté průmyslové revoluce mezi zástupci průmyslových podniků.

Úspěšné zvládnutí čtvrté průmyslové revoluce, která dnes postupně prorůstá všemi procesy výrobních firem a podstatně je mění, by mělo zajistit České republice udržet krok se světovými průmyslovými velmocemi. Globální myšlenka inovace a integrace procesů v průmyslu se objevila již v roce 2011 v Německu a její koncept byl oficiálně představen tamní vládou o dva roky později. České Ministerstvo průmyslu a obchodu Národní iniciativu Průmysl 4.0 představilo vloni na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Nyní je k ní finalizován Akční plán. Na úvodní dokument navazuje podrobný materiál, který definuje strategii a vize, a na jeho vzniku se podílelo 87 expertů v 11 odborných skupinách.

BIM chápeme jako prostředek inovace českého stavebnictví, které je třeba vnímat jako jedno z TOP 10 odvětví průmyslu. Myšlenky, které zazněly na konferenci Průmysl 4.0 – není na co čekat! Jednoznačně potvrdily, že vize, koncepty, cíle i úskalí, které zaznívají na konferencích Odborné rady pro BIM jsou podobné, ne-li totožné. Potvrzuje to skutečnost, že stavebnictví na cestě za digitalizací trápí úplně stejné problémy jako celý průmysl v obecné rovině.

Petr Vaňek
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.