Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

POSTŘEH

Síť a individuální přístup?

[16.2.2012] Webové stránky, prezentující nabídku firem, jsou dnes už samozřejmostí. Nikdo o jejich nutnosti nepochybuje. Například www.cegra.cz stejně jako www.archiforum.cz navštíví denně přibližně 350 návštěvníků, v archishopu si najde denně konkrétní nabídku na 30 zájemců. Na internetu se lze vše dozvědět nejen o ArchiCADu a Artlantisu, ale i o všech dalších produktech a službách, které nabízíme, a jejich cenách. Lze se zde registrovat, stahovat programy nebo založit si osobní účet.

Na úplném začátku byly vzdělávací licence. Počty zájemců o ně z řad studentů, učitelů i škol potvrdily význam této komunikace na webu. Od té doby se situace změnila, role internetu roste dál. Přibyly sociální sítě jako Facebook nebo YouTube, které mají velký význam pro sdílení a výměnu informací a zkušeností uživatelů. Mohou se zde vytvářet různé profesně zaměřené komunity. Internet obecně tak komunikaci firem posouvá na úroveň podpory rozvoje daného oboru a informování o trendech v oblasti, v níž působí.

Internet je stabilním zdrojem informací pro uživatele. V důsledku toho například postupně přebírá roli klasické helplinky, její využití uživateli tak dlouhodobě klesá. Na druhou stranu stejně tak jako roste úloha internetu jako základního informačního kanálu, nabývá stále více na významu osobní a individuální přístup k uživatelům.

Co z toho vyplývá pro uživatele ArchiCADu? Plánujeme ještě více rozvíjet seriál regionálních pracovních setkání, která pořádáme již rok a půl. Na celostátní úrovni pak proběhne 2. ročník dvoudenní archicadovské konference již tradičně v Jihlavě. A do třetice. Základem našeho dialogu s uživateli jsou individuální konzultace v našich kancelářích, které umožňují osobní jednání založené na analýze specifických potřeb každého uživatele.
ArchiNEWS 0/12
Tomáš Lejsek
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.