Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Zkušenosti studentů s CAD programy

[7.11.2009] Uměli jste nějaký z projekčních CAD programů ještě před zahájením vašeho vysokoškolského studia?

Jaké jsou znalosti CAD programů budoucích architektů?


Před VŠ jsem navštěvovala gymnázium. S žádným programem jsem se před studiem nesetkala. Až v prvním ročníku na VŠ. V současné době studuji ČVUT - Fakultu architektury, jsem ve čtvrtém ročníku. Ovládám AutoCAD, se kterým rýsuji, ArchiCAD, ve kterém modeluji a vizualizuji a základy 3d´s Max.

Anna Kožíšková
Fakulta architektury ČVUT v Praze, 4. ročník
Anna.Koziskova @ seznam.cz


Na vysokou školu jsem přišel ze SPŠ stavební v Ostravě a zde jsme měli velmi rozšiřenou výuku AutoCADu a ArchiCADu. Po přijetí na vysokou školu jsem se nenaučil už nic nového v těchto programech ani nebyl vyučován v takovém rozsahu jako na střední škole. V současnosti studuji VŠB - TUO Fakultu stavební, kde jsem na jaře "odstátnicoval" a pokračuji v navazujícím magisterském studiu.
Jan Fridrich
fridrich.jan @ gmail.com


Před zahájením vysokoškolského studia jsem se naučil ovládat AutoCAD s modulární nástavbou CADKON. V rámci vysokoškolského studia jsem se naučil ovládat ArchiCAD (ve spojení s Artlantis Studiem a Cinemou 4D).

Pavel Vild
p.vild @ seznam.cz


ArchiNEWS 3/09
redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.