Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Jaký materiál, trend či technologie vás v poslední době zaujaly?

[27.6.2016]

Okouzlily mě tapety do exteriéru odolné vodě, mechanickým a povětrnostním vlivům, UV záření a smogu. Možnost rozehrát jednoduchou fasádu geometrickými vzory a grafickými motivy mě hrozně baví. Inovativní myšlenka přenesení tapet do exteriéru je vlastně jednoduchá. Sklovláknitá nosná tapeta, speciální lepidlo a povrchový nátěr nám dává příležitost vytvořit svěží a originální kousek.

Karolína Začalová
architektka a interiérová designérka, Pátý rozměr

V navrhování se snažíme nepodléhat trendům, protože ty odezní mnohem dřív, než dům zestárne. Je samozřejmé, že ale ovlivňují nabídku na trhu, takže hovořit o tom, že v našich projektech vůbec nenajdete trendy materiály, by asi bylo nepravdivé. Konstrukční novinkou je pro mě systém z tenkostěnné oceli Borabela, který jsme nedávno na jedné z našich staveb použili.

Jan Jakub Tesař
architekt, stempel & tesar architekti

Na veletrhu For Furniture na expozici o materiálech Scéna: Inspirace & Trendy mě zaujaly sekce Botanic, Energetic, Romantic a Opulent. Nadchly mě neskutečně věrné imitace kamene a pružné dřevo, nekonečné možnosti barevných odstínů umělého kamene nebo zrcadlo z plastu.

Iva Bastlová
interiérová designérka, Loxo

Znáte nejtmavší materiál světa? Přiznám se, že i já jsem o této fascinující záležitosti donedávna nevěděl. Jeho struktura je tvořena miniaturními uhlíkovými trubičkami, které jsou naskládány vedle sebe a téměř absolutně pohlcují veškeré světlo. A to dokonce mnohonásobně více, než zvládne samotná černá barva. Uplatnění tohoto materiálu je zatím spíše sporadické, ale i tak mu držím palce.

Petr Remeš
student, FA ČVUT

 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.