Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Jaký materiál, trend či technologie vás v poslední době zaujaly?

[16.2.2016]

Každý rok se znovu pozastavuji nad volbou barvy roku společností Pantone. Tahle předpověď údajně reflektuje světové dění, náladu ve společnosti, ekonomický a technologický vývoj. Lze životy tolika lidí abstrahovat do výběru jedné barvy? Zároveň absurdní i zajímavé. Ráda sleduji, jak zkouškou časem obstojí různé trendy v oblasti architektury. Co třeba překližka v interiéru? Jak obstojí v otázce věčnosti?

Petra Bíšková
architekt, Mooza Architecture

Ačkoliv se nejedná o novinku na trhu, jsou pro mě zajímavým materiálem a stavební technologií vrstvené masivní dřevěné panely CLT. Letos z nich byla dle našeho návrhu dokončena stavba Natura Parku v Pardubicích a aktuálně máme vyprojektovanou z této technologie stavbu Vzdělávacího a návštěvnického centra Podhůra u Chrudimi. CLT panely pro mě přináší atraktivní architektonické možnosti.

Tomáš Med
architekt, Med Pavlík architekt

Často se na stavbách v Rakousku setkávám s dřevěnými akustickými podhledy a to například i se vzhledem starého dřeva. Myslím, že je to výborné řešení, jak po estetické, tak pro technické stránce a to především pro interiéry s vysokými stropy, či velké kancelářské prostory.

Stanislav Beránek
Sales repesenative, ADMONTER ČR

Věnuji se oblasti péče o památky, jejich financování a využívání. Líbí se mi příklady obnovy, kde jsou vhodným způsobem uplatněny historické i moderní materiály. Mám radost z každé situace, kdy se podaří využít nové výrobky při rekonstrukcích, aniž by narušovaly historické hodnoty staveb. Zaujala mě proto nová bezrámová okna Rand 2.0, navržená architektem Zdeňkem Fránkem.

Aleš Kozák
ředitel, Institut pro památky a kulturu

Redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.