Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Jaký materiál, trend či technologie vás v poslední době zaujaly?

[10.10.2015]

Za nejzajímavější technologii vzhledem k možnosti sledovat stavbu od vzniku projektu, přes její realizaci a užívání až po likvidaci považuji BIM. Vidím jeho obrovský potenciál pro úspory, zamezení chyb a kolizí, rychlou možnost změn a díky 3D pro lepší kontrolu v terénu.

Štěpánka Lubinová
výkonná manažerka, Sdružení výrobců stínicí techniky a jejích částí

Zaujaly mne vertikální farmy a bioreaktory, které lze stavět pomocí velkoprostorových modulů, a to hlavně z důvodu nekonečného využití modulární výstavby. Nemám proto obavy o budoucnost tohoto oboru.

Martin Hart
marketingový ředitel, KOMA Modular

Letošní horké dny připomněly otázku přehřívání staveb. Překvapivé, vskutku špičkové, řešení zvolil architekt Philippe Samyn na správní budově AGC v Louvain-la-Neuve v Belgii. Skleněnou fasádu obehnal vertikálními a horizontálními pohyblivými skleněnými slunolamy.

Jan Fibiger
president SIA ČR – Rada Výstavby a předseda správní rady Nadace ABF

Jsem rád, že se stále vážněji mluví a snad bude i konat v hospodaření s dešťovými vodami. A to dvojnásobně, protože je to obor naší projekční činnosti. Těší mě, že se také stále více mluví o BIM. To mi potvrzuje, že přechod na tuto technologii byl pro nás správným krokem.

Ladislav Pilař
projektant TZB

Redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.