Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Jaký materiál, trend či technologie vás v poslední době zaujaly?

[13.10.2014]

IPD – být efektivnější a konkurenceschopnější. Existuje situace, kdy už nejsou marže, které by šlo snížit, personální náklady, které by šly osekat, aniž by se to dotklo samotné existence firmy. IPD metoda je cesta nacházet efektivitu, dodat více za méně. Efektivitu, která nachází úspory tam, kde zdánlivě nejsou. Pokud se celý projektový tým dokáže od samého začátku projektu nastavit ke správné spolupráci a naprogramovat průtok informací, dokáže dodat investorovi výsledek v podobě stavby rychleji a přesněji, bez nákladů na opravy chyb a nepřesností.

Pavel Lacina
manažer 4Projects, Callida

Zaujala mne výstavba malých rodinných domů v Číně pomocí 3D tiskárny. Mají rozměry okolo 7 x 10 m a jako stavební materiál byl použit stavební odpad a cement.

Andrej Valcharciak
technický poradce, Sto

V nedávné době jsem na trhu zaregistrovala sice tradiční přírodní obkladový materiál – kámen, ale trochu jinak. Jedná se o 2 – 4 mm tlustý přírodní kámen zpevněný polyesterovou pryskyřicí Slim Stone. Materiál je možné použít nejen jako lepený obklad v interiéru i exteriéru, ale také pro netradiční a luxusní vzhled nábytku.

Lucie Lebedová
architektka a designérka, ateliér Dotegg

Jako trend vnímám postupně se zvyšující poptávku po změnách v projektové podpoře architektů a projektantů, kdy klasické 2D CADdetaily postupně nahradí BIM knihovny výrobků od výrobců a dodavatelů stavebních materiálů, podobně jako se to děje aktuálně v Anglii. Knauf Insulation již zde reagoval na poptávku po BIM objektech a zpřístupnil pro architekty a projektanty svoji kompletní řadu výrobků. Jedná se o trend, který s rozmachem BIMu budeme brzy řešit i v Česku.

Milan Pokrivčák
Application Manager, Knauf Insulation

 
Redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.