Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Jaký materiál, trend či technologie vás v poslední době zaujaly?

[23.10.2013]

Moje projekční činnost se momentálně z části točí okolo nově vznikající Zeměloďky (podle principů Michaela Reynoldse) na pražském Andělu, takže mě zajímá jak nabouchat pneumatiku, aby se z ní mohla stát zeď, jak vyskládat ztracené bednění věnce z použitých plechovek, a co by se tak dalo využít ze sběrného dvora na vybavení interiéru. Možná se nejedná úplně o nové trendy, ale je osvěžující podívat se na architekturu i z jiného pohledu – tak trochu víc od země.

Lenka Slívová
architektka

Je otázkou, co kdo v našem oboru považuje za zásadní. Opakovaně objevuji krásu a smysl poctivých a ověřených materiálů, které nejsou jen nalepeny či navěšeny na konstrukci, ale samy ji spoluvytvářejí a definují. Jsou tradiční a přitom moderní. V tomto směru mě určitě zaujala zpráva o vývoji betonu s nekovovou výztuží na VUT v Brně. Není to povrchová věc, propisuje se do konstrukce a posunuje ji. Má podstatný dopad na stavební řešení, bezpečnost stavby, cenu... To mi přijde zajímavé.

Martin Kremla
architekt, odbor investic, Městský úřad Kutná Hora

3D tiskárny už nejsou žádnou novinkou, ale v poslední době mě fascinuje jejich rozmach. Třeba v Německu jsou už skoro standardem lepších architektonických studií. Už si pomalu zvykáme na zajímavé šperky z těchto tiskáren, originální obal na mobil také není tak překvapivý, ale nedávno mě zaujalo módní „tištěné“ oblečení! Těším se, kam půjde vývoj dál...

Pavla Knelleken
architektka

Z pohledu architektury v našem oboru nic za posledních několik dekád nebylo tak zásadního jako nástup LED svítidel a především s tím spojených možností řízení osvětlení. Díky tomu se absolutně změnil přístup a možnosti architektů a designérů při použití světla v projektech vnitřního i vnějšího osvětlení. Světlo, nyní více než kdykoli před tím, funguje jako nástroj formující samotnou architekturu, protože dokáže vdechnout a dokonce výrazně měnit atmosféru a pocit vnímaní prostoru.

Hynek Bartík
předseda, Společnost pro rozvoj veřejného osvětlení

Redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.