Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Na jaký profesní počin nebo projekt se letos nejvíce těšíte?

[2.2.2013]

Na pokračování započaté spolupráce se stavebními a projekčními firmami ve využívání koncepčního 3D přístupu na dopravních stavbách a na rozvoj projektu sledování stavby přesnými a kvalitními geometrickými informacemi přes webový portál. Důležité je dopřát stavebníkovi luxus, aby měl přehled kdykoliv a kdekoliv o aktuálním stavu výstavby.
Marek Přikryl
předseda představenstva, Control System International

Letos mne čeká příprava makroekonomických predikcí za Českou republiku pro konferenci Euroconstruct. Těším se na data a příspěvky zahraničních kolegů, které jako vždy nastíní nové trendy zejména v oblasti evropského stavebnictví a celkového ekonomického vývoje. Tyto informace pak zužitkuji při práci na dalších vývojových projektech.
Barbora Pospíšilová
koordinátorka projektů, ÚRS PRAHA

Velmi zajímavý bude projekt ocelového mostu přes Vltavu v Praze-Troji. A to jak esteticky, tak konstrukčně. Specifický bude síťovým obloukem, prvním v ČR. Vzepětí oblouku 20 metrů bude na rozpětí 200 metrů odvážně nízké. Most propojí Holešovice a Troju a naváže na komplex Blanka. Bude sloužit chodcům, cyklistům, tramvajím i automobilům.
Radek Hnízdil
vedoucí střediska IT, ČKAIT
Redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.