Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Jakou novou technologii nebo materiál, které vás zaujaly, jste použili nebo plánujete použít?

[5.11.2012] Ptali jsme se tří odborníků v oboru architektura.

Zaujala mě chytrá síť CannyNet pro ovládání osvětlení, žaluzií, vytápění, zabezpečovacího systému, závlahy a dalších technologií. Pomocí iPadu, iPhonu nebo chytrých telefonů dokáže ovládat nastavené prvky, sdružovat je do skupin, vyhodnocovat spotřebu elektrické energie, vody a plynu a umožňuje také kontrolu a ovládání všech systémů a zařízení na dálku.
Simona Vališová
architektka, odborná asistentka na Katedře architektury FSv ČVUT v Praze
ateliér nyna (www.nyna.cz)

V ateliéru dlouhodobě pracujeme s aktuálními verzemi BIM softwaru, konkrétně ArchiCADu, snažíme se pro tento způsob projektování získat i kolegy z řad ostatních specialistů. Zajímavá je i naše zkušenost s výrobou fyzického modelu formou 3D tisku – rapid prototyping. Tato technologie má budoucnost nejen pro přípravu precizních prototypů a modelů, ale i v sériové výrobě.
Daniel Pexa
architekt
ateliér FADW (www.fadw.cz)

Těším se, až budu moci využít materiál TECHLAM. Je to slinutá dlažba, která se od běžné liší svojí velikostí a tloušťkou. Přestože má základní rozměry 3 000 x 1 000 mm, tloušťku jen 3 mm a 1 m2 váží pouhých 7 kg, má vlastnosti běžné keramické slinuté dlažby nebo obkladu. Díky své tloušťce je tento materiál vhodný pro použití při rekonstrukcích, lze jej nalepit na stávající dlažbu v interiéru i exteriéru.
Olga Pokorná
architektka
studio olOlo (www.ololo.cz)
Redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.