Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Zaujala vás v poslední době nová technologie či materiál?

[16.2.2012] Uvažujete případně o jejich použití v praxi?

Stále častěji uvažuji o iPadu, pomocí něhož bych mohl snadno prezentovat své návrhy. Využil bych jej hlavně při kontrolních dnech na stavbách, kde se často setkávám s neaktuální nebo chybějící dokumentací. Mohl bych tak mít u sebe, nebo z ateliéru sdílenou přes internet, kompletní dokumentaci stavby včetně historie změn a 3D modelu uloženého například do formátu BIMx.

Michal Jirát
autorizovaný inženýr,Odborná rada pro BIM
Archinvea

Oceňuji podstatné vylepšení ArchiCADu 15 pro rekonstrukce, tedy přidání parametru pro rozdělení konstrukcí na stávající, bourané a navrhované, a vytvoření odpovídající struktury projektu, kterou dosud nezbylo než nekoncepčně nahrazovat a obcházet. Taky si užívám konečně větší svobody jednoduchého 3D modelování přímo v ArchiCADu při zachování parametričnosti konstrukcí.

Eliška Macková
architektka

Zaujala mě kniha Architectural Geometry (Bentley Institute Press, 2007), kterou jsem si koupil před lety, ale teprve vloni jsem v ní začal listovat pravidelně. Našel jsem zde řadu postupů, jak elegantně řešit prostorové geometrické problémy, jako jsou zakřivené povrchy, lomenice nebo rozvinutelné plochy. Je užitečná i jako reference pro tvorbu speciálních softwarových nástrojů.
Jaroslav Hulín
architekt, pedagog
ateliér Echorost
ArchiNEWS 0/12
redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.