Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Jak často inovujete software pro projektování?

[19.9.2011] Ptáme se tří zástupců firem, vyvíjejících stavební software, na aktualizace jejich produktů.

Jak často inovujete software pro projektování?


Námi podporovaný software DDSCAD pro projektanty TZB má několik jazykových verzí. Aktualizace podléhají potřebám v jednotlivých zemích. Nejčastěji se program mění v Německu. Zásadnější změny se provádí 1x za rok a tuto frekvenci používáme i pro českou verzi. Uživatelé v jednotlivých zemích si často přizpůsobují některé prvky, a tak dávají přednost méně častým změnám.

Štěpánka Tomanová
produktová manažerka, Walinger
Scia cz poskytuje řešení pro výpočty stavebních konstrukcí prostřednictvím produktu Scia Engineer. Nové verze jsou vydávány jednou ročně, při inovaci klademe důraz na požadavky uživatelů. Program upravujeme i s ohledem na možnosti operačních systémů a hardware. Práce našich uživatelů vyžaduje soulad s normami, jejichž aktualizace do produktu průběžně implementujeme.

Jiří Podval
Customer Service Engineer, Scia cz
 Software Tekla Structures, určený pro 3D modelování stavebních konstrukcí, je každoročně na jaře inovován pilotní verzí. Letos je to verze 17.0. Na podzim většinou vychází dílčí verze, která nese na konci označení jedna (17.1). Ke každé z těchto verzí v průběhu jejího užívání vzniká 4 až 5 tzv. Service Release, kde jsou zohledněny požadavky zákazníků a případné opravy.

Zbyněk Pöffel
manažer prodeje, Construsoft
ArchiNEWS 3/2011
redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.