Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Jaký nový materiál nebo technologii byste doporučili?

[22.6.2011] Zeptali jsme se třech profesionálů v oboru architektura a projektantství, jaké materiály nebo technologie je v poslední době zaujaly, případně které z nich použili...

Jaký nový materiál nebo technologii jste použil v poslední době?


V poslední době mě zaujal vymývaný beton GraniSol od Cemexu. Pro architekty je skvělé, že si drží kvality a výhody betonu, přitom nabízí široký výběr barev betonové matrice a různorodost strukturální škály přírodního kameniva. V praxi to znamená, že povrch mohu sladit s okolní krajinou. Přitom je to litý beton, takže dokáže lehce pokrýt i veliké plochy.

Martina Horkelová
architektka

V jednom z mých posledních návrhů si pohrávám s emocí plným materiálem LiTraCon – transparentním betonem. V něm jsem nalezl odpověď na přání investora i mé minimalistické vize – plošného světla, živých stínů i dokonale čistého kompozičního prvku.

Ladislav Semela ml.
vedoucí architekt, UPOSSPři návrhu fasády parkovacího domu jsme využili drátěné sítě firmy Progress Moravia. Hledali jsme materiál, který by vyhovoval jak svou funkčností, tak i designem. Měli jsme požadavek na přirozené větrání, potřebovali jsme splnit bezpečnostní požadavky, minimalizovat nároky na údržbu a vytvořit zajímavou a lehkou fasádu v kontrastu k těžké nosné konstrukci.

Ivana Válková Rettová
projektant, Marpo Ostrava
ArchiNEWS 2/11
redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.