Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Oslovil vás nový materiál nebo technologie?

[2.5.2011] Třem projektantům pozemních staveb jsme položili otázku, aby čtenářům ArchiNEWS doporučili nový materiál či technologii...

Jaký nový materiál nebo technologii jste použil v poslední době?


Materiály používám běžně dostupné na našem trhu, takže asi nic nového. Ohledně nových počítačových technologií jsem v poslední době aktivně pracoval s Artlantisem a několikrát jsem předával 3D modely ve formátu PDF. Chystám se vyzkoušet Virtual Building Explorer. 3D považuji totiž za velmi důležité, zjednodušují představivost u koncového adresáta.

Zdeněk Rolinc
MěÚ Bystřice pod Hostýnem, projektant


V rámci projektů zateplení stávajících objektů se v určitých případech osvědčilo použití fenolických desek namísto klasického pěnového polystyrenu. Tento materiál má podstatně lepší tepelně izolační vlastnosti a hodí se tak pro zateplení ostění oken, lodžiové stěny a všude tam, kde není možno použít dostatečnou tloušťku klasické izolace.

Martin Latislav
samostatný projektant


Revoluci přináší stavební chemie, materiály jako lepené dřevěné konstrukce, fasádní omítkoviny, izolační hmoty a montážní pěna. Zkuste dnešnímu řemeslníkovi říci, že si musí poradit bez pěny. Montážní pěna je fenomén dnešního českého stavebnictví, vždyť i jeden z největších producentů zdících materiálů na našem trhu uvedl před časem broušené zdící prvky spojované pěnou pro vyzdívky i za mrazu.

Aleš Miller
Qualit projekty, projektant
ArchiNEWS 1/11
ArchiNEWS.cz
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.