Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

ANKETA

Už jste se ve vaší profesní praxi setkal(a) se 3D tiskem?

[1.10.2010] 3D tisk, nebo-li Rapid Prototyping, možnost zhmotnit virtuální 3D model navrhované budovy z virtuálního světa počítače do fyzické podoby...

Už jste se ve vaší profesní praxi setkal(a) se 3D tiskem?


S 3D tiskárnou jsem se seznámil na stavebním veletrhu. Technologie spočívá v nanášení a lepení tenkých vrstev sádry na sebe až do vytvoření celkového tvaru 3D modelu. O uplatnění v projekční praxi však zatím nejsem přesvědčen.

Pavel Borna
projektant

 


O tomto způsobu prezentace jsem se dozvěděl v nedávné době, kdy jsem měl možnost si 3D tisk vyzkoušet. Pro budoucnost je tato technologie ideálním způsobem, jak co nejlépe klientovi představit návrh díla.

Radek Říčař
projektant


Ještě jsem se s 3D tiskem v praxi nesetkala. Vím, že něco takového existuje, ale nevím, jak to funguje. Bylo by úžasné, kdyby z tiskárny místo 2D papíru vzešel hotový model rodinného domu.

Lenka Bartáková
projektantka
ArchiNEWS 2/10
redakce ArchiNEWS
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.