Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PŘEDNÁŠKY

Mobilní architektura | Mobilní generace

[30.9.2008] V rámci své prezentace na Architecture Week 2008 pořádá Cubespace odbornou přednášku Mobilní architektura 2008, která se koná pod záštitou Velvyslanectví Spojených států amerických v Americkém centru ve středu 1.října 2008 v 17:00 hodin.

Na této přednášce představí vlastní zkušenosti, vývoj, vize a realizace dva architektonické ateliery, kteří se touto problematikou intenzivně zabývají. Záměrem je informovat mladé architekty, designéry a příznivce zajímavých řešení architektury a výstavby, která se opírá o základní kameny ekologie, funkčnosti, energetické náročnosti, inovace jednotlivých materiálů a neomezenou kombinaci moderních a tradičních materiálů. Představeny budou jednotlivá specifická odvětví, zaměřená na bydlení, veřejné i komerční budovy, urbanismus a průmyslový design, s charakteristickým důrazem na environmentální aspekty stavění, chytrá prostorová řešení a v neposlední řadě na práci s detailem.

Na přednášce vystoupí Martin Kokta/ Cubespace (CZ) – s příspěvkem Mobilní architektura - nový životní styl a Jennifer Siegal/ Office of Mobile Design – OMD (USA) – s příspěvkem Mobilní generace - konec vzdálenosti, která zde také poprvé představí svoji novou publikaci More Mobile – Portable Architecture for Today.

Mobilní architektura | Mobilní generace

Termín: 1. října 2008
Čas: 17:00 hod
Místo: Americké centrum, Tržiště 13, 118 00 Praha 1
Petr Vaněk
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.