Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PŘEDNÁŠKY

Best of British - přednáškový cyklus na FA ČVUT

[5.11.2014] Fakulta architektury ČVUT zve na cyklus přednášek britských architektů, urbanistů, inženýrů a zahradních achitektů Best of British. Přednášky se budou konat 6. 11. 2014 – 4. 12. 2014 od 18.30 na Fakultě architektury ČVUT v Praze – Dejvicích.

„Oživení stavebního trhu v Londýně a úspěchy britských firem v globálních souvislostech jsou mj. důsledkem intenzivní spolupráce architektů s přidruženými obory. To bylo důvodem, proč jsme pro cyklus Best of British vybrali nejlepší možné a dosažitelné odborníky z pěti profesí: architekta, designéra, urbanistu, stavebního inženýra a krajinného architekta“, vysvětluje prof. Zdeněk Zavřel, proděkan pro zahraniční vztahy FA ČVUT.

Přednáškový cyklus pořádá Fakulta Architektury ČVUT s podporou a pod záštitou Britské ambasády v Praze a nabízí studentům ČVUT i široké veřejnosti jedinečnou příležitost osobně se seznámit se současným stavem architektury a designu ve Velké Británii.

Vstup na přednášky je zdarma.
Program:
06.11. Joe Morris
20.11. Chris Wise
04.12. Kim Wilkie
Joe Morris - Architektura
čtvrtek 6.11.2014 od 18:30 h., přednášková síň Gočár (m. č. 155)

Cyklus zahájí přednáška Joe Morrise, jednoho za zakladatelů mladé, o to však úspěšnější londýnské architektonické kanceláře Duggan Morris Architects. Jejich realizace byly v letech 2010 – 2012 vyznamenány hned pěti cenami Britské královské asociace architektů (RIBA). Za Kings Grove, dům z režného zdiva v jižním Londýně, byli architekti v roce 2013 nominováni na Cenu Miese van der Rohe, udělovanou Evropskou komisí a Nadací Miese van der Rohe za současnou architekturu.

Graham Morrison a Peter Bishop (dvojpřednáška) - urban design / spatial planning
čtvrtek 13.11.2014 od 18:30 h. , přednášková síň Gočár (m. č. 155)

Přednáška Grahama Morrisona a Petera Bishopa bude věnována městskému plánování v kontextu Londýna. Praxe kanceláře Allies and Morrison se pohybuje od architektury a interiérového designu po urbanismus a územní plánování. Kancelář se podílela na masterplanu pro King’s Cross Central projektu přestavby jednoho z největších brownfieldů v Evropě. Peter Bishop je hlavním urbanistou Allies and Morrison a profesorem na Bartlett School of Architecture.

Chris Wise - structural engineer - Expedition Engineering
čtvrtek 20.11.2014 od 18:30 h. , přednášková síň Gočár (m. č. 155)

Konstrukci jako vizitku i podstatu úspěchu britské moderní architektury představí Chris Weiss profesor prestižní University College London a jeden z nejvýraznějších stavebních inženýrů ve Velké Británii. Od roku 1979, kdy začal svoji kariéru u Ove Arup and Partners se zabývá statikou stavebních konstrukcí. Stadion VeloPark pro LOH 2012 v Londýně (Hopkins Architects), na jehož projektu se Weiss podílel, získal za jedinečné a inovativní konstrukční řešení cenu Mezinárodní asociace mostů a strukturálního inženýrství v roce 2013.

Deyan Sudjic - director of design museum GB
čtvrtek 27.11.2014 od 18:30 h. , přednášková síň Gočár (m. č. 155)

O aktuálních trendech britského designu bude přednášet Deyan Sudjic, který od roku 2006 řídí londýnské Muzeum designu. Sudjic působil jako děkan Fakulty umění, architektury a designu na Kingston University, přispíval články o designu a architektuře do listu The Observer a v roce 2002 byl ředitelem Bienále architektury v Benátkách. V roce 2000 byl vyznamenán Řádem britského impéria. V roce 2010 se Deyan Sudjic v Praze zúčastnil konference Forum 2000 „Svět, ve kterém chceme žít“.

Kim Wilkie - landscape architect
čtvrtek 4.12.2014 od 18:30 h. , přednášková síň Kotěra (m. č. 105)

Cyklus Best of British zakončí Kim Wilkie, krajinář a mimo jiné oblíbený zahradní architekt prince Charlese. Jako odborník na tvorbu krajiny se podílel na strategickém plánu rozvoje Temže (Thames Landscape Strategy), navrhoval botanické zahrady do Moskvy a Oxfordu a v roce 2014 zvítězil spolu s kanceláří Niall McLaughlin Architects v soutěži na kompletní úpravu zahrad a okolí Přírodopisného muzea v Londýně.

EARCH.cz
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.