Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

PŘEDNÁŠKY

Britské zkušenosti pro plánování Prahy

[12.11.2014] Dne 13. listopadu od 18.30 hodin se koná na Fakultě Architektury ČVUT v Praze druhá přednáška cyklu Best of British. O svých projektech a zkušenostech s městským plánováním v Londýně budou hovořit Graham Morrison a Peter Bishop. Cenná bude konfrontace zkušeností britských urbanistů s tématy, která řešíme aktuálně v Čechách, např. zahušťování zástavby v Praze.

Britské zkušenosti pro plánování Prahy

„To nejlepší“ z britského urbanismu představí ve čtvrtek 13. listopadu 2014 druhá přednáška z cyklu Best of British.  O svých projektech a zkušenostech s městským plánováním v Londýně budou hovořit Graham Morrison a Peter Bishop. Přednáška se koná od 18.30 hodin na Fakultě Architektury ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6 – Dejvice, v přednáškové síni Gočár.
Vystoupení Grahama Morrisona a Petera Bishopa bude věnované městskému plánování v kontextu Londýna. Praxe kanceláře Allies and Morrison se pohybuje od architektury a interiérového designu po urbanismus a územní plánování. Kancelář se podílela na masterplanu pro King’s Cross Central, projektu přestavby jednoho z největších brownfieldů v Evropě.
Peter Bishop je hlavním urbanistou Allies and Morrison, profesorem na Bartlett School of Architecture a 25 let se věnuje rozvoji Londýna. Od roku 2006 vedl Design for London, novou architektonickou „jednotku“, které její zřizovatel starosta Ken Livingston dal za cíl přemýšlet nad tím, co dělá Londýn jedinečným a v tomto duchu město rozvíjet. Design for London je považován za jedinečný experiment v oblasti územního plánování.
Od roku 2009 působil Peter Bishop v London Development Agency, kde mimo jiné připravil strategii pro přeměnu Východního Londýna v olympijské městečko a následně na rezidenční čtvrť Royal Docks, London’s green Enterprise District, projekt pro vybudování čtvrtí s nízkouhlíkovou ekonomikou na území Širšího Londýna nebo London Cable Car, kabinkovou lanovku přes Temži.  
Cenná bude konfrontace zkušeností britských urbanistů s tématy, která řešíme aktuálně v Čechách, např. zahušťování zástavby v Praze.
Fakulta architektury ČVUT, s podporou a pod záštitou Britské ambasády v Praze, nabízí studentům ČVUT, odborné a široké veřejnosti jedinečnou příležitost osobně se seznámit se současným stavem plánování měst ve Velké Británii. Vstup na přednášku je zdarma.

Kateřina Rottová
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.