Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

REALIZACE

Obytná zóna K Lukavici

[14.4.2016] Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

Domy mají vždy svoji vlastní předzahrádku s parkovacím stáním a privátní zahradu na jih s terasou. Domy jsou půdorysně řešeny tak, aby ve své dvorní části utvářely soukromé zákoutí pro terasu domu. Rodinné domy jsou hospodárné k životnímu prostředí. Jsou stavěny v nízkoenergetickém standardu, tepelná ztráta se pohybuje dle velikosti domu od 6 do 6,3 kW. Každý podzemní dům má vlastní retenční nádrž na dešťovou vodu, která může sloužit pro závlahu zahrady.

Domy jsou dvoupatrové s vlastní garáží, která je průchozí do zahrady. Vstup do domu je řešen z předzahrádky, která je řešena jako polosoukromý prostor. V přízemí je vždy společensko-technická část domu, kde dominuje obytná část s prosklenou fasádou do zahrady a přístupem do zahrady. První patro je určené pro odpočinek, nachází se zde ložnice.

Zastavěná plocha: ŘRD 1.730 m2, Infrastruktura: 1.090 m2
Užitná plocha: 2.476 m2

název stavby Obytná zóna K Lukavici
místo stavby Přeštice, Slunečná ulice
investor AREA group s. r. o.
autorství AREA group s. r. o.: Ing. arch. Pavel Bořík, Ing. arch. Ivan Bergmann
spolupráce
AREA group s. r. o.
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.