Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

REALIZACE

Skladovací a parkovací areál Bychl s. r. o.

[25.9.2015] Požadavkem investora bylo navrhnout nový prodejně skladový areál pro automobily BMW a jachty.

Základní urbanistická koncepce je založena na dvou kvádrových hmotách umístěných do tvaru L a vzájemně provozně propojených. Hlavní dvoupodlažní hmota haly je umístěna kolmo k ulici Hodkovická . Hala má rozměry 73,5 x 20 x 8 m. Na ní je souběžně s ulicí napojeno administrativní křídlo nového objektu. Tento objekt je vynesen na železobetonových sloupech a funkčně je umístěn v úrovni 2. NP, tedy cca 4 m nad terénem. Má rozměry 51x 9,4 x 4,4 m.

Dvoupodlažní objekt A – hala – je z pohledových železobetonových prefa panelů a je postaven z motovaného železobetonového sytému. Dům má výraznou skleněnou fasádu v čele na severní straně, kde je umístěn prodej a výstavní prostor lodí. Objekt v sobě zahrnuje prodejní, administrativní, skladovací a technologické části včetně myčky aut.

Objekt B - administrativa - je výrazově oddělen od haly svým menším měřítkem. Dům je zabalen do alubondového černého obkladu v kombinaci a hliníkovým tahokovem na jižní fasádě, který zároveň slouží jako stínění francouzských oken. Dům je funkčně napojen samostatným jádrem se schodištěm. Tímto je umožněno administrativní objekt samostatně pronajímat. Současně je propojen s hlavním objektem haly spojovacím krčkem a vyrovnávacím schodištěm.

název stavby Skladovací a parkovací areál Bychl s. r. o.
místo stavby Vestec u Prahy
investor Bychl Group International a. s.
autorství OK PLAN ARCHITECTS, s. r. o.: Ing. arch. Luděk Rýzner, Ing. arch. František Čekal, Ing. arch. Libor Chovanec
spolupráce
OK PLAN ARCHITECTS, s. r. o.
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.