Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

HARDWARE

Užitečné tipy

[17.2.2016] Představujeme zajímavé novinky v technice.

Multifunkční plotr

HP DesignJet T830 pro pracovní skupiny v prostředí CAD tiskne do šířky 36“ (914 mm) a zároveň funguje jako velkoformátový skener / kopírka. Jde o cenově nejdostupnější multifunkci tohoto typu, vyjde přibližně na 120 000 Kč bez DPH. K plotru lze volitelně pořídit ochranný obal se zesílenými kolečky, ideální do prostředí stavby. Testy ukázaly, že si plotr výborně poradí jak s čárovými výkresy, tak vizualizacemi. Například tisk čárového výkresu A1 zvládne v rychlém módu za 25 sekund. Pro případné zájemce nabízí CEGRA bezplatné testování v democentru HP.

Rychlejší a úspornější notebook

V noteboocích se již objevují procesory nové generace Intel Skylake. Přinášejí mírně vyšší výkon, ale podstatnější je nižší spotřeba, šetří tedy baterii. S procesory přicházejí i rychlejší paměti DDR4 a často i disky SSD na sběrnici M.2, která je asi 4x rychlejší než předchozí mSATA. Příkladem konfigurace vhodné pro ArchiCAD je Dell XPS 15 se 4-jádrovým procesorem Intel Core i5-6300HQ, 15“ displejem Full HD, 8 GB paměti DDR4 a grafikou nVidia GTX960M. Hmotnost notebooku je pouze 1,8 kg a cena zhruba 36 000 Kč bez DPH.

Prohnuté displeje

I když se úhlopříčky monitorů zvětšují, místa na displeji není obvykle nikdy dost. Pracovní prostor se dá zvětšit využitím dvou nebo tří monitorů současně. Další možností je ultrawide monitor s poměrem stran 21:9, který na úhlopříčce 34“ nabídne vysoké rozlišení 3440 x1440 obrazových bodů. Lepší modely těchto monitorů navíc mohou být mírně prohnuté, čímž je zamezeno nežádoucím odleskům, a uživatel vidí i okraje monitoru pod přijatelným úhlem. Příkladem vhodného modelu je 34" LG LED 34UC87C s cenou 18 600 Kč bez DPH.

Ladislav Prodělal
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.