Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

HARDWARE

Užitečné tipy

[13.10.2015] Představujeme zajímavé hardwarové novinky.

Přicházejí Windows 10

Uživatelé počítačů s operačním systémem Windows 7 a 8.1 mají až do července 2016 možnost bezplatně přejít na nově uvedené Windows 10. Graphisoft potvrdil kompatibilitu všech svých aktuálních produktů s Windows 10. U počítačů používaných k práci je ale vhodné s upgradem systému zatím nespěchat, dokud výrobce nevychytá obvyklé prvotní chyby. Méně zkušeným uživatelům doporučujeme svěřit případný upgrade odborníkům a ještě před přechodem si ověřit kompatibilitu Windows 10 se staršími zařízeními, např. tiskárnami a plotry.

Lenovo ThinkPad YOGA

Modelová řada Lenovo ThinkPad YOGA patří ke stále oblíbenějším notebookům typu 2 v 1. Tělo ThinkPadu Yoga je vyrobeno z odolné hořčíkové slitiny. Speciálně uchycený displej dovolí rotaci o 360 stupňů a může tedy sloužit i v režimu tabletu. Při této rotaci displeje navíc Lenovo YOGA mírně zasune klávesnici, takže při poloze v režimu tabletu nedochází k samovolnému zmáčknutí kláves. ThinkPad Yoga je k dispozici s displeji 14“ nebo 15.6“. Pokud má dobře sloužit s ArchiCADem, je třeba vybrat konfiguraci se samostatnou grafickou kartou nVidia a co nejsilnějším procesorem.

27“ LCD BenQ BL2710PT

Monitory s úhlopříčkou 27“ se pomalu stávají běžným pracovním standardem. Pro projekční práci doporučujeme zvolit model s obrazovkou typu IPS, která zajistí věrné podání barev ze širokého úhlu pohledu. Rozlišení 27“ monitoru pro CAD by mělo být rozhodně vyšší než Full HD, osvědčené je 2560x1440 obrazových bodů. Zajímavým tipem je model BenQ BL2710PT, vybavený technologemi Flicker Free a Low Blue Light. Ocení ho zejména ten, kdo tráví u obrazovky mnoho hodin a nechce si zbytečně unavovat oči. Cena monitoru je cca 10.800 Kč bez DPH.

 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.