Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

HARDWARE

SmartBoard: chytrá prezentace s možností okamžité editace změn

[13.3.2015] Jak využítí interaktivní dotykové tabule vidí Petr Vaněk

SmartBoard je dotykovým rozhraním pro ovládání počítače, ke kterému je momentálně připojen. Ptáte se, k čemu je takové zařízení dobré, když máte klávesnici a myš nebo dotykový displej u notebooku? Pokud sedíte ve své kanceláři a očekává se od vás individuální výkon, určitě takové vybavení postačí. Jiná situace může nastat ve chvíli, kdy je třeba zorganizovat například koordinační schůzku a u vašeho zařízení se má vměstnat více lidí. Řešením může být napojení notebooku na projektor. Jak to vidím SmartBoard: chytrá prezentace s možností okamžité editace změn Žádná z uvedených variant ale nedokáže nabídnout to, co chytrá tabule, i když na první pohled vypadá jako displej umístěný na stojanu nebo pověšený na stěně. Umí zaznamenávat myšlenky v podobě skic, schémat, grafů a ručně psaných poznámek na nekonečném flipchartu a pomocí tužky komentovat, kreslit nebo skicovat do kteréhokoliv programu spuštěného přes připojený počítač.

S programy pracuje ve dvou inteligenčních stupních. V prvním můžete využívat všechny její funkce nad spouštěnými programy. Veškeré takto zachycené zápisy z porady a nápady vzniklé například nad otevřeným projektem je nutné z obrazovky zachytit do primárního softwaru SmartBoardu. To vše lze zaznamenat formou screenshotů, které buď uložíte jako rastrové obrázky, nebo ve formátu PDF. Tyto záznamy lze průběžně během či po skončení porady rozeslat všem účastníkům jednání.

Ve druhém inteligenčním stupni spolupracují programy tzv. nativně s technologií SmartBoard. Výhodou je, že data vzniklá během porady nebo jednání jsou součástí právě spuštěného programu, respektive v programu spuštěného souboru. Například bude-li třeba v týmu během porady koordinovat nebo komentovat datový model stavby v Tekla BIMSight, veškeré komentáře a poznámky vzniklé díky SmartBoard technologii se stanou součástí nativního datového souboru aktualizovaného v tomto programu. Podobně fungují i další nativně spolupracující programy jako MS Office nebo IFC modely podporující Solibri Model Viewer.

Petr Vaněk
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.