Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

HARDWARE

Interaktivní dotykové tabule

[11.3.2015] Interaktivní dotykové tabule představují zajímavou technologii pro firemní porady, školení a konference. Jde o rozměrný dotykový LCD displej, na kterém lze otevírat dokumenty nebo spouštět softwarové aplikace. Účastníci jednání mohou zobrazení ovládat dotykem ruky. Je prokázáno, že tento způsob prezentace zvyšuje pozornost a kladně ovlivňuje množství vstřebaných informací.

Příkladem interaktivní dotykové tabule je LCD Smart- Board, dodávaný s úhlopříčkou od 55“ (140 cm) do 84“ (215 cm). Tento velký monitor lze umístit na stojan nebo zavěsit na stěnu. Za monitorem se skrývá malý počítač, vybavený potřebným softwarem. Spuštěnou aplikaci prezentátor ovládá pomocí dotykových gest a elektronickým perem může přímo vpisovat poznámky či odkazy. Pro vpisovaná data lze zvolit různé barvy, poznámky dál volitelně editovat a uložit je jako text nebo obrázek. Tabule umí rozeznat ručně psané písmo a převést ho do formátu editovatelného textu. SmartBoard nabízí rozlišení Full HD, nejvyšší model dokonce 4K. Monitor je výrazně podsvícený a nevyžaduje zatemnění místnosti. Součástí jsou integrované reproduktory. Tabule podporuje spolupráci dvou uživatelů u displeje, přičemž oba současně mohou vkládat či editovat své podněty. Je možné ji volitelně umístit na stojan i vodorovně, takže účastníci ji před sebou vidí jako pracovní stůl a opět mohou zobrazení ovládat dotykovými gesty. Výsledek jednání pak lze okamžitě uložit nebo rozeslat účastníkům.

Modely SmartBoard LCD:

SmartBoard 8055i - displej 55“/140 cm (Full HD)   - cca 155.000 Kč bez DPH
SmartBoard 8070i - displej 70“/180 cm (Full HD)   - cca 265.000 Kč bez DPH
SmartBoard 8084i - displej 84“/215 cm (4K)          - cca 370.000 Kč bez DPH

Ladislav Prodělal
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.