Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

HARDWARE

Užitečné tipy

[9.3.2015]

Rychlé disky pro PC i notebook

Rychlé disky SSD dokážou výrazně oživit výkon PC i notebooku. U stolních počítačů je lze přidat jako druhý systémový disk. U notebooků obvykle na druhý disk plné velikosti 2.5“ není prostor. Diskem SSD se ale dá nahradit původní hard disk nebo jej lze instalovat místo optické mechaniky. Novinkou jsou rozměrově miniaturní verze SSD, označené mSATA nebo M.2. Pokud má notebook příslušný konektor (interní mSATA nebo M.2), pak se do něj obvykle dá tento malý SSD disk jednoduše doplnit.

Výkonný počítač s dobrou cenou

Stolní počítače HP ProDesk 490 v konfiguraci se čtyřjádrovými procesory nabízejí dobrý poměr cena/ výkon. Na rozdíl od dražších pracovních stanic HP Z230 a Z420 mají osazeny herní grafické karty, např. nVidia GeForce GT630, které jsou podle testování CEGRA pro ArchiCAD plně použitelné. Hledáte-li výkonné PC a nechcete investovat do profesionálních pracovních stanic, je řada ProDesk 490 dobrou volbou. Konfigurace s procesorem Intel Core i7- 4790, 16 GB RAM a 256 GB SSD vyjde zhruba na 22 000 Kč bez DPH.

Profesionální notebook

Inovovaná řada mobilních pracovních stanic HP Zbook druhé generace, označovaná G2, je díky výkonu i odolnosti určena primárně do prostředí CAD. K dispozici jsou kvalitní IPS displeje 15“ nebo 17“, u vybraných modelů je osazen rychlý disk SSD. Tyto profesionální notebooky jsou vesměs vybaveny čtyřjádrovými procesory Intel Core i7 a profesionálními grafickými kartami nVidia Quadro nebo AMD FirePro. Samozřejmostí je podpora Docking Station. Konstrukce notebooku je kovová a tříletou záruku lze volitelně prodloužit až na pět let.

Ladislav Prodělal
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.