Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

KNIHOVNY

Elektronický katalog Rigips

[3.7.2014] Známá Velká kniha sádrokartonu se dočkala digitální podoby. Díky její implementaci do prostředí ArchiCADu odpadá architektům a projektantům složité vyhledávání při použití sádrokartonových a dalších konstrukcí v jejich projektech.

Katalog obsahuje téměř kompletní sortiment firmy Rigips – konstrukce předstěn, šachtových stěn, příček, bezpečnostních konstrukcí, modrých akustických konstrukcí, podhledů, podkroví, střech, stropů a suchých podlah. Kromě konstrukcí z nejznámějších sádrokartonových desek jsou použity i ty obsahující speciální desky Rigidur, Rigitherm, Rigistabil nebo Glasroc, a to v kombinaci s doporučeným typem minerální izolace o minimální objemové hmotnosti.

Systém je do ArchiCADu naprogramován jako doplněk API (add-on), který na základě požadovaných parametrů vytvoří konkrétní sendvičovou konstrukci. Postup práce je jednoduchý. Z nabízených kritérií si projektant zvolí ty, které jsou pro něj podstatné (např. požární odolnost, celkovou tloušťka konstrukce nebo vzduchová neprůzvučnost). Doplněk vyfiltruje možnosti, které jeho požadavku odpovídají. U vybrané konstrukce lze následně zobrazit její podrobný popis, produktový list v PDF a hlavně ji vložit do ArchiCADu, a to vygenerováním sendviče nebo rovnou přiřazením ke zvoleným prvkům zdí, desek nebo střech.

Doplněk je kompatibilní s verzí ArchiCADu 17 a je zdarma k dispozici na www.rigips.cz.
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.