Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

KNIHOVNY

Lindab Cladding Designer

[12.6.2014] Mezinárodní koncern Lindab AB se specializuje na výrobu tenkostěnných ocelových předem lakovaných plechů, resp. z nich vytvořených komplexních systémových řešení pro stavební komponenty, vzduchotechniku a ocelové haly. Pro usnadnění práce projektantů nabízí softwarový nástroj Lindab Cladding Designer 2014, který umožňuje komplexní konstrukční řešení komerčních i rezidenčních budov, ocelových hal, střešních nástaveb, lehkých střešních konstrukcí či střešních a stěnových systémů.

Technicky se software skládá z API funkce a knihovny parametrických objektů pro ArchiCAD (verze 13 nebo vyšší). Pro jeho správnou funkčnost je nejdříve nutné nainstalovat do ArchiCADu doplňky střechy, zdi a desky, a to ze spuštěného ArchiCADu z menu Nápověda/Archi- CAD ke stažení (zdarma).

Cladding Designer pracuje tak, že základní geometrii objektu, danou zdmi, deskami a střechami doplní o konstrukce a opláštění Lindab. S nadsázkou se dá říci, že detailně propracovaný model včetně dokumentace vznikne jedním kliknutím myši (obr. 1).

Takto vytvořený komplexní model se skládá z plně parametrických objektů, které lze následně každý samostatně jednoduše upravovat (obr. 2). Propracovaná konstrukce si zachovává vazbu na výchozí geometrii. Při změně původních zdí, desek nebo střech dojde automaticky k její aktualizaci. To se týká i úprav, jako jsou vložení dveří nebo okna do zdi.

Software disponuje nástroji na vytvoření nosných ocelových konstrukcí, opláštění, střešních krytin, včetně oplechování v místě spojů, umístění doplňujících střešních prvků, okapového systému (obr. 3 a 4) a bezpečnostních prvků střechy (obr. 5). Má i schopnost generovat detailní výkaz použitých prvků.

Program je po registraci dostupný zdarma na http://lindabtervezo.colorplus.hu/en/bejelentkezes.php
Jiří Horský
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.