Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

KROK ZA KROKEM

Jak propojit Rhino s ArchiCADem

[23.6.2016]

1. Doplněk ArchiCAD – Rhino Connection je k dispozici na www.graphisoft.com/downloads/ addons/. Existuje i doplněk ArchiCAD – Rhino – Grasshopper, to je ale jiná aplikace.)

2. Pokud z Rhina exportujete jednodušší modely, stačí instalovat doplněk pouze do aplikace Rhino.

3. Příkazem v Rhinu Export selected pak už jen uložíte vybraný model do formátu archicadovského knihovního prvku GSM.

4. Původní Rhino model nahrajete do Archi-CADu pomocí nástroje Objekt příkazem Načíst další bjekt. Můžete s ním pak dále pracovat, např. převést ho na morfy a detailně editovat.

5. U složitějších modelů je lepší variantou uložení modelu ve formátu LCF, tedy jako celá knihovna ArchiCADu. K tomu je třeba doplněk instalovat i přímo do ArchiCADu.

6. Knihovní soubor do ArchiCADu nahrajete prostřednictvím Správce knihoven, který najdete v menu Soubor / Knihovny a objekty.

7. V menu Okno / Paletky / Rhino LCF Observer naleznete paletku, která detekuje LCF knihovny, exportované z Rhina. Pomocí tohoto okna je lze umístit a případně aktualizovat.

8. Zásadním přínosem doplňku je, že můžete v originálním Rhino modelu provést libovolné změny, které se po aktualizaci opět projeví v ArchiCADu. Celé propojení tedy zůstává živé.

 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.