Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

KROK ZA KROKEM

Jak načíst stavební průzkum ze 3D skeneru

[18.2.2016]

1) Příkaz k importování mračna bodů je dostupný ze záložky Soubor/Speciality souboru/Import mračna bodů…, ArchiCAD umožňuje nahrát soubory formátu e57 a xyz.

2) Každý soubor mračna bodů je převeden do formátu LCF a uložen do složky (umístění a název objektu lze upravit). Tlačítkem Vytvořit vložíte objekt do připojené knihovny, druhá volba Vytvořit a vložit objekt připojí a zobrazí výzvu k vložení do projektu.

3) Vložení do projektu může být automatické, pomocí volby Vložit počátek mračna bodů do projektového počátku, případně lze určit umístění počátku ručně. Součástí tohoto kroku je volba Domovského podlaží objektu.

4) Objekt nalezneme v Připojené knihovně, a lze jej jednoduše upravovat jako kterýkoli jiný knihovní prvek. Umožněna je změna měřítka objektu či úprava výšky výřezu viditelného v půdorysu.

5) Vložený objekt je možné zobrazit ve 3D okně. Objekt je tvořen jednotlivými body, které jsou zaměřeny pomocí 3D skeneru a nesou s sebou také informaci o barvě (RGB nebo odstíny šedi).

6) Volbou Přepsat rozsah zobrazení modelu lze určit výšku svislého výřezu, která se následně bude zobrazovat v půdorysu. (Levá část: velký rozsah výřezu; Pravá část: malý rozsah výřezu).

7) Hloubku omezení řezu lze s nástrojem řez upravit pomocí volby Omezená hloubka řezu. Pomocí grafické značky určíme viditelnou hloubku řezu. Zobrazení bude obdobné jako v půdorysu.

8) Vzhledem k tomu, že se mračno bodů chová jako kterýkoli jiný prvek, je možné jím prokládat 3D řezové roviny, kterými lze odkrýt konkrétní detaily.

Jan Červenka
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.