Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

KROK ZA KROKEM

BIMx PRO – archicadovský BIM projekt bez ArchiCADu

[15.10.2015]

1) Každému projektu můžete v okně Náhled na projekt nastavit vlastní náhledový obrázek. (Obrázek se zobrazuje ve vlastnostech souboru nebo v informacích o BIMx modelu).

2) První varianta exportu Hyper-modelu je použití Průvodce exportem. Ve 3D okně použijte příkaz Soubor > Publikovat BIMx Hyper-model. Projekt lze nahrát na webové úložiště nebo uložit do PC. K modelu lze přidat sadu výkresů z výkresové složky.

3) V posledním kroku zvolíme cílovou složku pro uložení BIMx Hyper-modelu. Stisknutím tlačítka Publikovat spustíme export 3D modelu a připojených výkresů.

4) Nakonec proběhne známý proces publikace – 3D model a výkresy budou uloženy do vybrané složky do jediného souboru ve formátu bimx.

5) Druhou možností je export pomocí funkce Publikace. Ve vlastnostech nové publikace je nutné nastavit volby Uložit soubory > Vytvořit jediný soubor a jako formát zvolit BIMx Hyper-model.

6) Do takto přednastavené sady publikací můžeme pomocí Organizéru vložit vybrané výkresy (nejen celé sady jako v první variantě). Součástí výkresů musí být především 3D zobrazení projektu.

7) Pokud je Sada publikace připravená, je možné ji exportovat tlačítkem "Publikovat" na předem zvolené místo.

8) BIMx Hyper-model lze spustit na některém z mobilních zařízení (iOS, Android). Model do zařízení přeneseme "ručně" (kabelem, přes iTunes, Dropbox, ...) nebo stáhneme z webového úložiště. Mobilní aplikace BIMx PRO pro prohlížení Hyper-modelů je dostupná v AppStore/Google Play a je zpoplatněna.

Jan Červenka
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.