Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

KROK ZA KROKEM

Jak postupovat při instalaci BIM serveru

[29.9.2015]

1) Název BIM serveru, k němuž se chceme připojit, určuje jméno. Následující heslo slouží tzv. hlavnímu administrátorovi (masteradmin). Pro nalezení serveru v síti slouží port 1228. V datové složce jsou uložena technická data správce BIM serveru.

2) Umístění dat knihoven a projektů by měla z důvodu rychlosti čtení vždy být na lokálním (SSD) disku. Výchozí složky v Program files nedoporučuje s ohledem na zálohování.

3) Pro nastavení a aktivaci serveru je nutné se přihlásit jako hlavní administrátor. Přihlašovací jméno je vždy masteradmin s heslem z obr. 1. Tento uživatel má nejvyšší práva.

4) Pro pokračování je nezbytné vytvořit prvního uživatele, administrátora běžné správy serveru. Hlavní administrátor je tomuto uživateli nadřazen.

5) Nastavením poštovního serveru můžeme docílit zasílání informací emailem z BIM Serveru jednotlivým uživatelům (například zapomenuté heslo). Nastavení poštovního serveru lze přeskočit.

6) Spuštění serveru je podmíněno aktivací přes účet Graphisoft ID. Pokud účet nemáte, je nutné jej vytvořit. Jedno Graphisoft ID lze použít pouze pro jeden BIM server.

7) Přihlášením se přes Graphisoft ID aktivujete BIM Server a budete vyzváni k jeho spuštění. Po úspěšném spuštění budete automaticky přesměrováni do základního webového nastavení BIM Serveru.

8) Pro správu Teamwork projektů a ovládání BIM serveru nově slouží webové rozhraní. Přihlásit se do něj je možné vložením IP adresy serveru do prohlížeče (za adresu je nutné zadat port, př. 192.168.0.100:1228).

Jan Červenka
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.