Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

KROK ZA KROKEM

Jak vytvořit 3D dokument

[6.6.2014]

1.Ve 3D okně si pomocí nástroje 3D řez vytvoříme řez daným objektem, tak abychom v zobrazení viděli potřebné konstrukce.

2.Poté budeme pohled ukládat jako 3D dokument. Přednastavení 3D dokumentu provedeme přes záložku Dokument /3D dokument/Nastavení 3D dokumentu.

3.Vytvoření 3D dokumentu lze provést jednoduše kliknutím pravým tlačítkem do volného prostoru a vybrat Nový 3D dokument ze 3D. Dokument se uloží dle zvoleného zobrazení modelu.

4.Vytvořený 3D dokument má stále návaznost na model a veškeré změny v modelu se přestavují i v 3D dokumentu. Lze ho jednoduše kótovat a přidávat různé automatické popisky - např. skladby podlah a jiných sendvičových konstrukcí. 5.3D dokument z půdorysu vytvoříme kliknutím pravým tlačítkem na požadované podlaží a zvolíme Vytvořit 3D dokument z půdorysu nebo kliknutím do plochy pravým tlačítkem a Vytvořit 3D dokument z půdorysu.

6.Nový 3D dokument se vytvoří stejně jako v předešlém postupu do mapy projektu/3D dokumenty.

7.V nastavení 3D dokumentu lze zobrazení dále upravovat např. zapnout sluneční stíny, změnit výšku roviny řezu či zobrazit povrchové materiály. Půdorys tak dostane vypovídající vzhled.

8.Nakonec po správném zobrazení můžeme půdorys okótovat nebo přidat jednotlivé popisky ke konstrukcím, které jsou automaticky spojené s modelem.
Jan Červenka
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.