Rekonstrukce a dostavba areálu firmy Steel Partner
REALIZACE
Původně rodinný dům s rozsáhlým pozemkem, situovaný na rušné křižovatce v Ostravě-Porubě, byl upraven pro potřeby firmy Stell Partner a doplněn o nový objekt s multifunkčním využitím, určený ...
Rekonstrukce nádražní budovy a restaurace Poděbrady
REALIZACE
Jedna z prvních funkcionalistických nádražních budov na našem území, navíc nedávno prolášena za kulturní památku, se v roce 2015 dočkala částečné rekonstrukce. Záměr byl jasný - částečně ...
Obytná zóna K Lukavici
REALIZACE
Projekt představuje 18 řadových nízkoenergetických rodinných domů s kompletní novou dopravní a technickou infrastrukturou. Rodinné domy jsou koncipovány ve dvou velikostních kategoriích 4+kk a 5+kk.

KROK ZA KROKEM

Jak prezentovat projekt na iPhonu nebo iPadu

[23.10.2013]

1) iVisit je efektivní nástroj Artlantisu S pro prezentaci projektů, virtuálně vás i vašeho klienta do nich přenese. Postup je následující. Otevřeme projekt v Artlantisu a upravíme do vizuální spokojenosti.

2) Pak pomocí menu Průvodce nastavíme panoramata, jsou nezbytná pro fungování iVisit. Jednotlivá panoramata lze upravovat ve 2D okně. Umístění panoramat je důležité, definují pozorovací stanoviště v modelu.

3) Po nastavení modelu a panoramat si panorama vyrendrujeme pomocí ikony Render. Zároveň nás program vyzve k vybrání cesty pro uložení souboru a jeho pojmenování. Vytvoří se složka se soubory a pohledy.

4) Vytvořená složka je zatím pro iPad či iPhone nepoužitelná, musíme jí překonvertovat do formátu .pno. K tomu slouží iVisit 3D Builder, program který je ve složce C:/Program Files/Artlantis Studio 4/iVisit 3D builder.

5) Uchopíme složku vytvořenou v Artlantisu a přesuneme jí na 3D Builder. Proběhne konvertování a objeví se nám soubor s příponou pno.

6) Pro přenesení souboru ve formátu pno. do našeho iPadu či iPhonu nám poslouží program iTunes, který slouží ke správě obsahu vašeho zařízení.

7) Spustíme iTunes a připojíme iPad k počítači. Ve spodní části záložky "Aplikace" označíme iVisit a v prostředí v pravé části okna nahrajeme soubor .pno.

8) V iPadu si nastavíme námi vybraný pohled a zaměříme iPad na skutečné místo zobrazované iVisitem. Klepneme na obrazovku pro uzamknutí pohledu. Nyní máme vše připraveno pro virtuální prohlídku.
Jiří Horský
 


 
 
Aktuality o informačních technologiích a architektuře vychází od roku 1999.
Vydává Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. ve spolupráci s earch.cz
 
© Copyright 2007 - 2012 Centrum pro podporu počítačové grafiky s.r.o. a earch.cz. Publikování nebo šíření obsahu je zakázáno bez předchozího souhlasu.